today

Дата  Время

date_range

Понеділок, 17 лютого 2020

Поділитись:

Гемоглобін – речовина крові, що входить до складу еритроцитів, червоних кров’яних тілець. Функція гемоглобіну полягає в постачанні тканин організму киснем і позбавленні їх від вуглекислого газу. Під час вагітності зміна рівня гемоглобіну вважається нормою. Щоб не допустити кисневого голодування дитини, потрібно контролювати показники гемоглобіну.

Норми гемоглобіну

Якщо в період вагітності спостерігається сильне падіння рівня гемоглобіну, організм матері і дитини буде погано забезпечуватися киснем. Це має незворотні наслідки для розвитку дитини в майбутньому, тому дуже важливо підтримувати рівень гемоглобіну в нормі. У період вагітності його значення перебувають у межах від 120 до 140 грам на літр крові.

Особливістю є зниження гемоглобіну в період завершення другого триместру вагітності. Нормою зниження вважається показник 110 грам на літр крові. Якщо значення гемоглобіну набагато нижче, значить настав стан анемії.

Розрізняють три ступені анемії :

– Легка – вміст гемоглобіну від 90 до 110 грам на літр;

– Середня – показники від 80 до 90 грам на літр;

– Важка – показники менше 80 грам на літр.

При анемії легкого та середнього ступеня підвищити показники гемоглобіну можна вживанням в їжу залізовмісних продуктів. Коли за допомогою зміни харчування неможливо його підвищити, призначають залізовмісні препарати. Вибирати останні рекомендується з обережністю, так як багато які з них можуть провокувати запори.

При анемії важкого ступеня зазвичай призначають комплексне лікування у денному стаціонарі.

Ознаки зниження гемоглобіну

Про низький гемоглобін можуть свідчити такі ознаки:

– Постійна втома, млявість, відсутність емоційного тонусу ;

– Тахікардія, зниження апетиту, розлад ШКТ;

– Стоматити, ламкість нігтьових пластин, суха шкіра, тріщини в куточках рота;

– Часті простудні захворювання.

У період вагітності формується запас гемоглобіну дитини, який буде витрачатися після його народження. Тому дуже важливо для жінки сформувати цей запас в період виношування дитини. Дуже часто цього можна домогтися, вживаючи продукти харчування з високим вмістом заліза і мікроелементів, які допомагають залізу засвоюватися.

Продукти, багаті залізом: м’ясо яловичини, біле м’ясо курей, гречка, сочевиця. Яблука, сливи, банани, гранати, чорна смородина, волоські горіхи і сухофрукти також дуже багаті цим мікроелементом. Залізо відмінно засвоюється в поєднанні з вітаміном С, якого багато в апельсиновому соку, шпинаті, болгарському перці.

Контроль показників гемоглобіну – запорука відмінного здоров’я мами і її дитини. Тому при будь-якому погіршенні самопочуття необхідно в найкоротші терміни звернутися до фахівця.

Читати також:

Спагетті з креветками

Спагетті з креветками

Пасту з креветками люблять у всьому світі. У різних країнах свої традиції і особливості приготування такої страви

Понеділок, 17 лютого 2020

Слойки з яблуками «Трояндочки»

Слойки з яблуками «Трояндочки»

Понеділок, 17 лютого 2020

Як сподобатись начальству?

Як сподобатись начальству?

Сподобається керівнику на початковій стадії влаштування на роботу, це так само важливо, як і відмінне виконання трудової дисципліни

Понеділок, 17 лютого 2020

Коментарі:

0 Коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: