today

Дата  Время

date_range

Четвер, 13 лютого 2020

Поділитись:

Різноманітні рухи кінцівок і тіла людини нерідко супроводжує специфічний звук, що нагадує найбільше тріск або хрускіт гілки. Великі й дрібні суглоби тіла людини складаються з декількох елементів, і саме їх робота під час здійснення людиною руху і зміни пози викликає появу звуку.

Основні причини звуку у суглобах:

  1. Зміна положення зв’язок і сухожиль суглоба. Під час руху зв’язки відходять від свого місця, а при поверненні на нього видають звук клацання.
  2. Вихід газів. Легкість руху суглоба забезпечується синовіальною рідиною. У цій рідині є бульбашки газів кисню, азоту, вуглекислого газу. У момент різкого руху або натягнення зв’язок бульбашки лопаються, і лунає звук.
  3. Запальний процес. Під час захворювань суглобів їх поверхні видозмінюються, і при русі не відбувається належних збігів. Суглоб, намагаючись встати на місце, видає клацання.
  4. Скупчення солей в суглобі зменшує еластичність зв’язків, що проявляється хрустінням.

Хрускіт і поклацування в суглобах може виникнути практично в будь-якому віці і лікарі схиляються до думки, що такі прояви при русі в лікуванні не потребують. Але, звичайно, це в тому випадку, якщо потьохкування не супроводжується неприємними відчуттями, болями, обмеженням руху. Анатомічна будова хребта, щиколоток, пальців рук така, що навіть невелика зміна в їх положенні або фізіологічне розтягнення зв’язок здатне викликати хрускіт. Найчастіше зміна в кістковій тканині і сухожиллях призводить до артритів – неприємного захворювання з обмеженням рухів в дрібних і великих суглобах і болями.

Профілактика і лікування суглобів

Хрускіт в суглобах може спостерігатися в різному віці, але все ж найчастіше він виникає при малорухливому способі життя або внаслідок специфіки роботи, змушує тривалий час перебувати в одному положенні.

Спортивна профілактика

Захворювання суглобів може спровокувати зайву вагу та порушення кровообігу. Тому основними способами профілактики артритів і артрозу є спортивні тренування і зниження ваги. Тренуванням потрібно приділяти не менше трьох годин на тиждень, при цьому на роботі необхідно кожну годину – півтори міняти положення тіла. При сидячій роботі це буде просте ходіння в перебігу декількох хвилин або легка гімнастика. При вимушеному довгому стоянні можна переносити вагу тіла, змінюючи опору на ноги.

Серед спортивних секції перевагу слід віддати плаванню – вода відмінно справляється з перерозподілом навантаження, покращує кровопостачання органів.

Якщо вірно підібрати комплекс вправ і дієту можна зупинити руйнування хряща на самому початку.

Ліки та активні речовини

Лікарська терапія при артрозах складається з призначення хондропротекторів, препаратів, що складаються з двох речовин – хондроїтину і глюкозаміну. Вони зупиняють руйнування хряща, знімають запалення і стимулюють вироблення хрящової тканини. Разом з цим препаратом призначають судинорозширювальні ліки для поліпшення кровопостачання.

Серед зовнішніх засобів найбільше значення мають гарячі ванни з додаванням морської солі. Крім солі в ванну можна додати відвари протизапальних трав.

Доступним за ціною і використанню вважається застосування желатину – речовини, що виготовляється їх сухожиль, зв’язок і кісток тварин. Желатин додають у страви, роблять з ним маски і втирання. Альтернативним варіантом є вживання в їжу домашніх холодців, вони також містять у великій кількості необхідний для суглобів желатин.

Читати також:

Спагетті з креветками

Спагетті з креветками

Пасту з креветками люблять у всьому світі. У різних країнах свої традиції і особливості приготування такої страви

Понеділок, 17 лютого 2020

Слойки з яблуками «Трояндочки»

Слойки з яблуками «Трояндочки»

Понеділок, 17 лютого 2020

Як сподобатись начальству?

Як сподобатись начальству?

Сподобається керівнику на початковій стадії влаштування на роботу, це так само важливо, як і відмінне виконання трудової дисципліни

Понеділок, 17 лютого 2020

Коментарі:

0 Коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: