today

Дата  Время

date_range

П’ятниця, 29 березня 2019

Поділитись:

Така неприємність може трапитися з кожним. Панікувати не варто. Потрібно правильно зібрати ртуть і позбутися від неї, дотримуючись всіх запобіжних заходів.

Ртуть дуже шкідлива речовина, але вона широко застосовується і тому настільки доступна багатьом. Вона зустрічається де завгодно в легко доступних навіть дітям місцях. Старі термометри з ртуттю є в багатьох будинках. Існують також ртутні лампи, прилади зі труть. Нарешті, на деяких виробництвах використовують ртуть в технологічних цілях і може статися, що вона з необережності або чиюсь дурість потрапить в будинок.

Ртуть має властивість розпадатися на дрібні крапельки і розтікатися. Якщо розбився ртутний градусник і витекла невелика кількість цього рідкого металу, то не потрібно панікувати, а вживати заходів обережності.

Чим небезпечна ртуть?

Небезпеку для людини становлять пари ртуті, через легені вона проникає в організм. А запаху пари ртуті не мають. Цей метал випаровується навіть на морозі, а при звичайній кімнатній температурі випаровується дуже інтенсивно. І сама ртуть, та її сполуки є високотоксичними і дуже небезпечною речовиною. Вони поступово накопичуються в організмі людини і руйнують нервову систему і внутрішні органи.

Ознаки отруєння ртуттю.

Гостре отруєння ртуттю проявляється швидко, вже через кілька годин після того, як людина надихається парами ртуті. Через органи дихання вона потрапляє в кров, окислюється і розноситься по всіх органах. Ознаки гострого отруєння ртуттю виявляються відразу: загальна слабкість, головний біль, металевий смак у роті, слинотеча, кровоточивість ясен, нудота, пронос і блювота. У важких випадках спостерігається занепад серцевої діяльності, висока температура, кашель і задишка. Вивести людину з такого стану дуже важко, ртуть неможливо швидко вивести з організму, вона продовжує впливати на органи.

Хронічне отруєння ртуттю. Невелика кількість ртуті може отруювати організм довгий час, якщо десь у квартирі розбився градусник і ртуть не прибрали. Відразу явно виражених симптомів отруєння ртуттю може і не спостерігатися. Але поступово погіршується самопочуття, з’являється головний біль, втома, дратівливість, безсоння. При тривалому її впливі починають тремтіти руки, повіки, а у важких випадках – і все тіло. Ртуть уражає нервову систему людини.

Що робити, якщо розбитий градусник з ртуттю?

Панікувати не варто, ртуті там небагато. Потрібно вивести всіх людей з приміщення і просто зібрати всі сріблясті кульки з поверхні. Збирати віником або пилососом не можна, вони забрудняться ртуттю і їх доведеться потім викинути. Великі крапельки збирають аркушем паперу або непотрібним пензликом в банку. Кульки подрібніше можна зібрати клейкою стрічкою або вологим ватним тампоном.

Зібрану ртуть найкраще щільно закрити в банку, заливши водою, щоб не випаровувалася. Поверхня, на якій була ртуть і предмети, з якою вона стикалася, обробляють міцним розчином марганцівки або йоду. Щоб нейтралізувати ртуть її засипають сіркою, але цю речовину не тримають звичайно в квартирі. Якщо ртуть потрапила на кахельну поверхню, її потрібно промити будь-яким хлорвмісним засобом.

Після того, як ртуть зібрана, приміщення треба добре і довго провітрювати. Якісь дрібні частки шкідливої речовини все одно залишаться, випаруються і отруять повітря.

Чого не можна робити, якщо розлилася ртуть?

Ні в якому разі не можна викидати її в унітаз, зливати в каналізацію. Ртуть важка, вона осідає у трубах, продовжуючи випаровуватися і отруювати вас і ваших сусідів.

Не можна викидати ртутні кульки в сміттєпровід – її випаровування забруднюючи повітря всього будинку.

Не можна збирати віником або пилососом – ртуть розбивається на крихітні кульки і швидше випаровується, а віник і пилосос доведеться викинути.

Не можна створювати в кімнаті протяг перш, ніж ртуть зібрана – дрібні кульки можуть розлітатися.

Не можна включати кондиціонер – ртуть осяде на фільтрах.

Куди потім дівати ртуть з градусника?

Найпростіше повідомити черговому з МНС і дізнатися, що робити саме у вашому місті. Можливо, у вашому населеному пункті є спеціальний пункт утилізації і вам підкажуть, куди її принести. Але можуть порахувати, що 1-2 грами шкоди не принесуть і порадять викинути. Тоді правильно буде віднести за межі житлового району, на смітник або в місце, де люди і домашні тварини бувають рідко і закопати її там. У крайньому випадку, віднести в сміттєвий контейнер, упакувавши банку так, щоб ртуть не розільється раніше, ніж потрапить на звалище.

Що робити, якщо десь виявлено ртуть?

Іноді ртуть виявляють розлитої в під’їзді, на робочому місці, іноді її знаходять діти. Такі випадки, на жаль, не рідкісні. Виявивши ртуть потрібно зателефонувати в МНС або в санстанцію, штаб цивільної оборони, міліцію – там обов’язково підкажуть куди звернутися або самі повідомлять у відповідну службу. Це надзвичайна ситуація і розбиратися своїми силами з нею не слід. Пам’ятайте, що ніколи не можна точно визначити, скільки небезпечної речовини пролито, куди воно протекло і скільки випарувалося.

Нейтралізація ртуті складне завдання, у неї є навіть назва – демеркуризацію. Фахівці обробляють приміщення хімічними речовинами, що вступають в реакцію з ртуттю і нейтралізуючими її, а потім змивають ці сполуки.

Читати також:

Спагетті з креветками

Спагетті з креветками

Пасту з креветками люблять у всьому світі. У різних країнах свої традиції і особливості приготування такої страви

Понеділок, 17 лютого 2020

Слойки з яблуками «Трояндочки»

Слойки з яблуками «Трояндочки»

Понеділок, 17 лютого 2020

Як сподобатись начальству?

Як сподобатись начальству?

Сподобається керівнику на початковій стадії влаштування на роботу, це так само важливо, як і відмінне виконання трудової дисципліни

Понеділок, 17 лютого 2020

Коментарі:

0 Коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: